جواب به سوالات شما

  • نویسنده : admin
  • بازدید : [] مشاهده
  • دسته بندی : دسته: سئوالات

 

آمار صادرات پتروشیمی تا آخر آبان

 

مجتمع‌های پتروشیمی کشور موفق شدند در هشت ماهه امسال بیش از هفت میلیارد و ۳۹۷ میلیون دلار انواع محصولات پلیمری و شیمیایی را روانه بازارهای جهانی کنند.

تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۹

مجتمع‌های پتروشیمی کشور موفق شدند در هشت ماهه امسال بیش از هفت میلیارد و ۳۹۷ میلیون دلار انواع محصولات پلیمری و شیمیایی را روانه بازارهای جهانی کنند.
به گزارش دوشنبه تارنمای وزارت نفت، از ابتدای امسال تا پایان آبان ماه، در مجموع ۱۴ میلیون و ۴۶۰ هزار تن محصولات مختلف پتروشیمی به خارج از کشور صادر شد.
مجتمع های پتروشیمی واقع در منطقه عسلویه در هشت ماهه امسال بیش از هفت میلیون و ۲۵۰ هزار تن محصول به ارزش سه میلیارد و ۶۶۱ میلیون دلار صادر کردند.
همچنین شرکت‌های پتروشیمی منطقه ماهشهر نیز چهار میلیون و ۱۶۷ هزار تن محصول را به ارزش ۲ میلیارد و ۱۷۳ میلیون دلار روانه بازارهای مختلف خارجی کردند.
بیش از سه میلیون تن محصول پتروشیمی به ارزش یک میلیارد و ۵۶۳ میلیون دلار نیز از مجتمع های پتروشیمی واقع در دیگر مناطق کشور صادر شد.
در این مدت بیشترین میزان صادرات محصولات پتروشیمی را از نظر وزنی پتروشیمی زاگرس با بیش از یک میلیون و ۸۸۴ هزار تن و از نظر ارزش پتروشیمی نوری در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با بیش از ۷۸۱ میلیون دلار به خود اختصاص دادند.
در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر، مجتمع پتروشیمی بندر امام خمینی (ره) با صادرات بیش از یک میلیون و ۴۷۸ هزار تن محصول به ارزش ۷۱۲ میلیون و ۵۹۳ هزار دلار بالاترین رکورد صادرات در این بازه زمانی را ثبت کرد.
در میان مجتمع های پتروشیمی واقع در سایر مناطق کشور نیز پتروشیمی خارک ۷۷۱ هزار تن محصول به ارزش بیش از ۲۴۶ میلیون و ۶۱۴ هزار دلار را روانه بازارهای خارجی کرد و رتبه نخست را در زمینه صادرات به خود اختصاص داد.
به گزارش ایرنا، مجتمع‌های تولیدی پتروشیمی در آبان‌ماه امسال حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن محصول را به ارزش بیش از ۸۵۸ میلیون دلار به کشورهای مختلف صادر کردند.